Tłumiki akustyczne

Wraz ze wzrostem ilości istniejących źródeł ciepła, w których do odprowadzenia spalin stosuje się zewnętrzne kominy systemu MKD ze stali szlachetnej, coraz częściej pojawia się problem hałasu emitowanego do środowiska. Głównym źródłem hałasu są właśnie kominy zewnętrzne. Hałas, który pochodzi od kotłów i palników jest prawie w całości tłumiony przez ściany kotłowni (źle wyregulowane palniki mogą być także źródłem nadmiernego hałasu).

W celu wytłumienia hałasu pochodzącego od kominów kotłowni proponuje się zamontowanie na czopuchach lub w niewielkiej od nich odległości specjalnych tłumików akustycznych.
Podstawowym zadaniem tłumików akustycznych jest zmniejszenie energii fal akustycznych przenoszących się wzdłuż osi przewodów, przez które następuje przepływ gazu. Tłumiki akustyczne powinny tłumić hałas, a jednocześnie nie przeszkadzać przemieszczaniu się roboczego medium wzdłuż przewodów.

W naszej ofercie znajdują się tłumiki absorpcyjne, w których jako materiał tłumiący stosowana jest wełna mineralna lub wełna stalowa. Tłumiki firmy „MK” największą skuteczność tłumienia osiągają w zakresie częstotliwości od 500Hz do 1000Hz. Spaliny przepływają przez okrągły kanał tłumika, który jest wykonany z blachy perforowanej ze stali 1.4404. Energia fal akustycznych pochłaniana jest przez materiał tłumiący, którym wypełnione jest wnętrze tłumika.

Jako materiały tłumiące stosowane są:
– wełna mineralna – przy małej ilości kondensatu w spalinach,
– wełna stalowa – przy dużej ilości kondensatu w spalinach.
Na płaszczu zewnętrznym tłumika (stal 1.4404) montowane są standardowo dwa króćce 1/2″, których zadaniem jest odprowadzenie kondensatu mogącego się pojawić w instalacji kominowej.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.