Nasady kominowe

Nasady dymowe (spalinowe) mają za zadania zapobiegać ciągom wstecznym w kominach odprowadzających spaliny. Nasady te można podzielić na trzy grupy:
– samonastawne
– mechaniczne.
– stałe.

Samonastawne nasady kominowe typu rotowent to urządzenia dynamicznie wykorzystujące siłę wiatru do wspomagania ciągu kominowego. Niezależnie od kierunku, siły i rodzaju wiatru wylot kołpaka nasady ustawia się po zawietrznej stronie wiejącego wiatru. Montuje się je na wylotach kominowych wentylacyjnych, spalinowych i dymowych, o działaniu grawitacyjnym.
Samonastawne nasady kominowe mają zastosowanie, gdy na wylocie komina występują zawirowania powietrza spowodowane niekorzystnym usytuowaniem oraz kiedy brak jest ustabilizowanego ciągu kominowego lub jest on zbyt mały.

W naszej ofercie znajdują się:
– rotowenty,
– rotowenty DRAGON,
– rotowenty TWISTER

Mechaniczne nasady kominowe, to tzw. generatory ciągu kominowego. Mają one za zadanie zwiększenie i stabilizację ciągu kominowego niezależnie od wysokości, przekroju poprzecznego komina, wiatru czy innych czynników zewnętrznych. Generator ciągu wytwarza podciśnienie w przewodzie kominowym poprzez wykorzystanie zjawiska fizycznego – injekcji. Polega ono na wytworzeniu podciśnienia w głównym przewodzie kominowym poprzez wytworzenie strumienia powietrza w przewodzie bocznym. Strumień powietrza wytwarzany jest przez wentylator znajdujący się poza obrębem przewodu kominowego. Ten sposób działania nie powoduje blokowania przewodu kominowego, a także zapewnia urządzeniu odporność na wysokie temperatury.

Wykonywane są w dwóch wersjach:
– na podstawie kwadratowej
– na podstawie rurowej z zamknięciem ocieplenia.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.